DCSIMG
Lifelong Learning ProgrammeRemiamas Europos Sąjungos Mokymosi visą gyvenimą programos

Pasinaudokite geriausiomis gamtamokslinio ugdymo patirtimis
„pribrendęs MINT" yra STEM kampanija aukštųjų mokyklų ir universitetų studentams. Ją paskelbė iniciatyva „MINT sukurta ateičiai” (“MINT Zukunft schaffen”), paremta Vokietijos Telekomo ir įgyvendinta „Jungvornweg“ leidybos namų.
Kampanijos’s tikslas paskatinti jaunus žmones’s domėtis STEM temomis ir karjeros galimybėmis. Ji įgyvendinta išleidžiant žurnalą, kuris buvo išdalintas mokiniams mokykloje, studentams universitetuose, darbo informacijos centruose ir mokymų centruose, taip pat patalpintas svetainėje, Facebook, anonasuotas vaizdo įrašu ir mokinių apklausose.
Žurnalą galima užsisakyti nemokamai arba atsisiųsti iš svetainės
http://www.reif-magazin.de/
https://www.youtube.com/watch?v=rRmtDlKxX5E


„Idėjų skrydis” („Ideenflug”) yra mokinių konkursas, sumanytas Airbus grupės. Jį organizavo leidybos namai „Jungvornweg“.
Konkursas skirtas vidurinių mokyklų mokiniams. Komandose jie plėtoja idėjas apie kosmoso ateitį, išdėsto jas tekstais, iliustruoja nuotraukomis, vaizdo įrašais ar modeliais.
„Ideenflug“ vyksta jau penktą kartą. Visa informacija apie konkursą, mokymo medžiaga STEM temomis, informacija apie mokymų galimybes yra svetainėje.
http://www.airbusgroup-ideenflug.de/
https://www.youtube.com/watch?v=ohFoazctvcM„žiuri” („juri”) yra Vokietijos aeronautikos pramonės federacijos nacionalinė technologijų paieškos iniciatyva.
„juri" yra kasmetinis konkursas skraidymo tema pradinių klasių mokiniams. Jis jau vyksta ketverius metus, jame dalyvauja rekordinis skaičius dalyvių. Kartu išleidžiamas vaikams’s žurnalas ir mokymo medžiaga.
Leidybos namai „Jungvornweg“ organizavo konkursą ir išleido visus medijų produktus. „juri“ kelis kartus buvo apdovanotas, tarp apdovanojimų - auksas HR Excellence Award „Best National Recruiting Campaign“ ir sidabras „Best Corporate Publishing Award“.
http://www.skyfuture.de/juri


skyfuture.de yra informacinė svetainė aukštųjų mokyklų ir universitetų studentams, kurie domisi kosmosu. Čia jie gali rasti informacijos apie studijas, mokymus ir karjeros galimybesis – interviu, vaizdo įrašų ir t.t.
skyfuture.de yra partnerių projektas. Tarp partnerių „Deutsche Gesellschaft fur Luft- und Raumfahrt“ (Vokietijos aeronautikos bendruomenė), bavAIRia, BDLI, Bundeswehr, DGLR, Diehl Aerosystems, EADS, Hamburg Aviation, Liebherr-Aerospace, Lufthansa Technik, MBDA Germany, MTU Aero Engines, ir Rolls-Royce.
https://www.facebook.com/skyfuture.deNevyriausybinė asociacija „Science on Stage Europe” sukūrė svetainę gamtos mokslų mokytojams, kurioje jie gali keistis inovatyviomis idėjomis su kolegomis iš 25 šalių. „Science on Stage” jie gali rasti naujų įžvalgų ir įkvėpimo darbui savo klasėse. Be to „Science on Stage” festivalis, didžiausias gamtamokslinio ugdymo festivalis, siūlo mokytojams mokymus, pasikeitimą mokytojas - mokytojui programomis ir mokymo medžiaga. Pagrindinis tikslas - pagerinti gamtos mokslų mokymą ir skatinti mokinius siekti karjeros gamtos mokslų ir inžinerijos srityse. „Science on Stage Europe” vienija 40.000 mokytojų Europoje. Iniciatyvą remia Vokietijos metalo pramonės ir elektros inžinerijos darbdavių asociacijos jų iniciatyva „ING”.
http://www.science-on-stage.eu/„Ateik, daryk MINT." („Ateik, daryk MINT – Nacionalinis susitarimas dėl moterų karjeros MINT") yra federalinės vyriausybės kvalifikacinės iniciatyvos dalis, pradėtos 2008 metais. Jos tikslas - didinti jaunų moterų domėjimąsi gamtamokslinėmis ir inžinerinėmis studijomis ir universitetų absolvenčių domėjimąsi verslu. 190 partnerių remia šį tikslą įvairiomis veiklomis ir iniciatyvomis, patariančiomis jaunoms moterims apie studijas ir karjerą. Be kitų dalykų, svetainėje yra projekto žemėlapis.
http://www.komm-mach-mint.de/
https://www.facebook.com/KommmachMINTNevyriausybinis Vokietijos Telekom fondas yra skirtas STEM ugdymo tobulinimui. Jis siūlo projektus mokykloms ir mokiniams: „Jaunųjų inžinierių akademija“, „Mokymasis svetainėje“ ar „Jaunųjų mokslininkų miestas“. Jis informuoja mokytojus, pvz., „STEM naujienos mokytojams”. Jis skatina mokytojų mokymų gerinimą (Vokietijos mokytojų mokymo centras) ir skatina mokinius ir universitetų studentus STEM dotacijomis.
http://www.telekom-stiftung.de/dts-cms/
https://www.facebook.com/Deutsche.Telekom.Stiftung
Lifelong Learning ProgrammeMARCH (MAking Science Real in SCHools) projektą finansuoja Europos Komisija. Šis leidinys atspindi tik jo autorių požiūrį ir neatspindi Europos Komisijos nuomonės. Europos Komisija nėra atsakinga už jokį galimą čia pateiktos informacijos panaudojimą.
British CouncilBritish Science AssociationForum DemokritJungvornwegScience on SocietyEducation Development CentreCiencia VivaCenter for the Promotion of ScienceEducational Radio-Television Directorate, Greek Ministry of Education